piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Ćwiczenia doskonalące - prowadzenie działań ratowniczych w okresie zimowym

W czwartek 14 grudnia 2017 r. w godzinach przedpołudniowych nad jeziorem Tarpno odbyły się ćwiczenia doskonalące rekomendowane przez KG PSP. Zakres tematyczny obejmował prowadzenie działań ratowniczych w okresie zimowym. W ćwiczeniach udział brały zastępy z JRG 1 i JRG 2 w Grudziądzu oraz zastępy OSP z Szynycha i Wielkiego Wełcza. Celem ćwiczeń było sprawdzenie gotowości operacyjnej sił i środków KSRG z naszego powiatu do prowadzenia działań charakterystycznych dla okresu zimowego. Założenie osiągnięto poprzez realizację 3 głównych zadań:

• podjęcie osób znajdujących się w wodzie przy wykorzystaniu jednostek pływających oraz kombinezonów do pracy w wodzie i desek lodowych,
  • budowę zaplecza logistycznego w postaci namiotu pneumatycznego wyposażonego w nagrzewnicę,
  • doskonalenie techniki jazdy pojazdami bojowymi w trudnym terenie.

Ćwiczenia przebiegły pomyślnie, a założone cele zostały zrealizowane w sposób wysoce zadowalający. Pozwala to z optymizmem patrzeć na nadchodzący okres zimowy i związane z nim interwencje.

Źródło: https://www.pspgrudziadz.pl/index.php/cwiczenia/407-cwiczenia-doskonalace-prowadzenie-dzialan-ratowniczych-w-okresie-zimowy

Data dodania 15.12.2017