piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Finał akcji czytelniczej „Z Książką na Dzień Dobry”

W dniu 22 listopada w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małym Rudniku odbyła się impreza podsumowująca tegoroczny projekt, mający na celu promocję czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszej gminy – dzieci w wieku do lat 6.

W założeniu akcji uczestnicy, którzy odebrali pakiet startowy „Zestaw Małego Czytusia” zbierali w swych zeszycikach za każdą wypożyczoną książkę okolicznościowe pieczątki. W sumie w akcji w Bibliotece Głównej w Małym Rudniku i Filii w Mokrem udział wzięło 36 Małych Czytusiów, którzy wspólnie uzbierali od marca do września 926 pieczątek za wypożyczone w bibliotece książki.

Przed rozdaniem nagród i dyplomów dzieci wysłuchały bajek czytanych przez Zastępcę Wójta Gminy Grudziądz Jacka Zyglewicza oraz Przewodniczącą Rady Gminy Hannę Kołodziej. W dalszej części programu wszyscy Mali Czytusie i dorośli bawili się z bajkowym bohaterem – Minionkiem.

Z uwagi na pozytywny odbiór akcji „Z Książką na Dzień Dobry” biblioteka planuje kolejną edycję w przyszłym roku.

Data dodania 24.11.2017