piątek, 26 kwietnia 2024

Imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

1,7 mln dotacji na rozwój wsi LGD „Vistula – Terra Culmensis”

W 2012 roku Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis” planuje przeznaczyć na dotacje mające na celu rozwój obszarów wiejskich ponad 1,7 mln zł. Wszystkie środki zostaną przekazane podmiotom,  które złożą wnioski w  odpowiedzi na ogłaszane konkursy.  Już w styczniu mogą składać wnioski beneficjenci działania Odnowa i Rozwój Wsi oraz Tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorczości.

Odnowa i Rozwój Wsi to działania skierowane do Gmin, instytucji kultury, organizacji pożytku publicznego oraz kościołów i związków wyznaniowych. Pula środków przeznaczona na dotacje wynosi prawie 1,3 mln zł. Wnioski można składać w biurze LGD do 31 stycznia 2012r.

Do 31 stycznia biuro LGD czeka także na wnioski w ramach działania tworzenie i rozwój mikroprzedsiębiorczości. Pula przeznaczona na dotacje w tym działaniu wynosi 200 tys. zł. O wsparcie mogą się ubiegać osoby fizyczne lub osoby prawne, lub jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, które prowadzą (podejmują) działalność jako mikroprzedsiębiorstwo zatrudniające poniżej 10 osób, i mające obrót nieprzekraczający równowartości w zł 2 mln euro.  Dotacja może zostać przeznaczona na inwestycje związane z tworzeniem lub rozwojem mikroprzedsiębiorstw, działających w zakresie np. usług dla gospodarstw rolnych lub leśnictwa, usług dla ludności, sprzedaży hurtowej i detalicznej, robót i usług budowlanych oraz instalacyjnych itp.

W czerwcu LGD rozdysponuje 200 tys. zł dla wnioskodawców działania różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej. 60 tys. zł w drugim półroczu 2012 roku LGD przeznaczy na wsparcie podmiotów chcących realizować tzw. małe projekty.

Szczegółowych informacji na temat możliwości uzyskania dotacji można uzyskać w biurze LGD, w Stolnie, Tel. 56 677 09 07 lub u koordynatorów w UG Chełmno, Grudziądz, Lisewo i Stolno.

Data dodania 05.01.2012