sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Umowa Prezydenta i Wójta na ul. Jaskółczą

Prezydent Grudziądza Robert Malinowski oraz Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz dziś, tj. 20 czerwca podpisali umowę ws. udzielenia pomocy finansowej dla gminy-miasto Grudziądz dla inwestycji pn. „Przebudowa drogi powiatowej nr 1398C - ul. Jaskółcza w Grudziądzu”.

Dokument sygnowały również Skarbnik Grudziądza Małgorzata Sołtys i Skarbnik Gminy Grudziądz Alicja Marchlewicz.

- Porozumienie dotyczy przekazania dotacji celowej z budżetu Gminy Grudziądz dla gminy-miasto Grudziądz, w wysokości 650 tys. zł, i kończy kwestie formalne związane z realizacją tego przedsięwzięcia.  Dzięki partnerstwu z Gminą Grudziądz pozyskaliśmy dofinansowanie w ramach programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na przebudowę ul. Jaskółczej - mówi prezydent Robert Malinowski.

Przypomnijmy, inwestycja polega na częściowej rozbiórce istniejącej nawierzchni jezdni, wykonaniu warstwy wyrównawczej wraz z poszerzeniami i nowymi poboczami. Wykonawcą robót jest Przedsiębiorstwo Robót Drogowych DROBUD. Wartość zadania to ok. 1,2 mln zł. Prace powinny zakończyć się w lipcu.

Źródło: http://grudziadz.pl/pl/news/content/11334

Data dodania 20.06.2017