sobota, 27 kwietnia 2024

Imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty

Gminne Zawody Sportowo Pożarnicze - relacja

Rywalizacja sportowo-pożarnicza, wspaniała atmosfera, strażacki doping oraz liczna publiczność, to wszystko towarzyszyło Gminnym Zawodom Sportowo-Pożarniczym, które odbyły się na terenie Gminnego Ośrodka Kultury w Małym Rudniku. Zawody te odbywają się co roku i są dobrą okazją do zobaczenia w „akcji” naszych ochotników. Warto podkreślić, że w tym roku na nowych torach,  po raz pierwszy na terenie naszej gminy rozegrano konkurencje drużyn młodzieżowych według regulaminu  CTiF - Międzynarodowego Komitetu Technicznego Prewencji i Zwalczania Pożarów (fr. Comité Technique International de Prévention du Feu, CTIF, ang. International association of fire and rescue services).
W zawodach, które odbyły się 27.05.2017 r., wzięło udział 5 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grudziądz. Zawody poprzedziła zbiórka druhen i druhów oraz uroczyste wciągnięcie flagi RP na maszt. Wójt Gminy Grudziądz a jednocześnie Prezes Gminnego Oddziału Ochotniczych Straży Pożarnych w Grudziądzu Andrzej Rodziewicz przyjął meldunek od Komendanta Gminnego Oddziału OSP Marka Murawskiego oraz przywitał zaproszonych gości.

Dla startujących drużyn przygotowano szereg konkurencji między innymi: sztafetę pożarniczą z przeszkodami i ćwiczenia bojowe. W rozgrywkach brały udział nie tylko drużyny męskie, lecz również płeć piękna, reprezentowana przez drużyny dziewczęce oraz drużyny kobiece. Zawody rozegrano w następujących kategoriach i konkurencjach: młodzieżowe drużyny pożarnicze dziewcząt i chłopców rywalizowały w biegu sztafetowym i rozwinięciu bojowym, natomiast drużyny seniorskie mężczyzn i kobiet walczyły w biegu sztafetowym z przeszkodami 7x50 m. oraz ćwiczeniu bojowym. Zgromadzona publiczność miała możliwość zaobserwować poziom przygotowania bojowego i kondycyjnego naszych strażaków, w szczególności podczas ćwiczenia bojowego, które obejmuje sprawienie linii ssawnej, linii głównej zakończonej rozdzielaczem i dwóch linii gaśniczych, których zadaniem jest odpowiednio obrócenie/złamanie tarczy oraz przewrócenie pachołków.

W kategorii seniorzy pierwsze miejsce zajęła OSP PIASKI, drugie miejsce wywalczyła drużyna - OSP RUDA, na trzecim miejscu  uplasowała się - OSP DUSOCIN
W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła OSP SZYNYCH, drugie miejsce OSP WIELKI WEŁCZ, trzecia była drużyna z  OSP PIASKI.
W kategorii Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych klasyfikacja przedstawia się następująco:
chłopcy - pierwsze miejsce OSP SZYNYCH, drugie OSP PIASKI II, trzecie miejsce OSP PIASKI I;
dziewczyny - pierwsze miejsce OSP RUDA, drugie OSP DUSOCIN.
Po oficjalnym ogłoszeniu wyników zawodów przez sędziego głównego, odbyła się uroczystość wręczenia nagród zwycięzcom tegorocznych Gminnych Zawodów Sportowo-Pożarniczych. Nagrody wręczali Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej oraz Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej bryg. mgr inż. Robert Gutowski.

Data dodania 29.05.2017