środa, 08 maja 2024

Imieniny: Kornela, Lizy, Stanisława

Wizja lokalna projektowanego ciągu pieszo - rowerowego DK 55 Grudziądz - Klęczkowo

7 kwietnia odbyło się pierwsze robocze spotkanie dotyczące rozbudowy drogi krajowej nr 55 na odcinku Grudziądz – Klęczkowo polegającej na budowie ciągu pieszo – rowerowego. W spotkaniu wzięli udział Zastępca Wójta Gminy Grudziądz Jacek Zyglewicz, przedstawiciele Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad oraz firmy projektowej.

Wykonawcą projektu jest firma VOESSING Polska sp. z o.o. ul. Grobla 17/5, 61-859 Poznań (ta sama firma zaprojektuje ciąg pieszo-rowerowy na odcinku Grudziądz – Mokre). Na dzisiejszym spotkaniu dokonana została wizja lokalna całego odcinka drogi oraz poruszone zostały najważniejsze problemy jej użytkowników. Wskazane zostały również drogi powiatowe i gminne, przy których Gmina Grudziądz projektuje ścieżki pieszo – rowerowe, tak żeby w przyszłości wszystkie nowopowstające ciągi zostały ze sobą połączone w sposób logiczny, a zarazem jak najbardziej funkcjonalny. Mamy nadzieje że takie spotkania będą miały charakter cykliczny, żeby ograniczyć do minimum ewentualne błędy projektowe co przełoży się na sprawne przeprowadzenie inwestycji.

Data dodania 11.04.2017