piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Spotkanie eksperckie w ramach konsultacji społecznych

Gmina Grudziądz realizuje konsultacje społeczne w sprawie zmiany opracowania projektu „Studium Kierunków i Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Grudziądz”.

Studium obejmuje swoim zasięgiem cały teren Gminy Grudziądz. Zmiana obowiązującego opracowania planistycznego jest niezbędna ze względu na postępujące zmiany w zagospodarowaniu przestrzennym Gminy Grudziądz, które wynikają z wydawanych warunków zabudowy. Ponadto istotną przesłanką dokonania zmiany jest również konieczność dostosowania studium do obowiązujących przepisów prawnych.

Realizowany proces konsultacyjny składa się z czterech etapów tj. diagnoza, informowanie, zasięganie opinii, informacja zwrotna. Obecnie jesteśmy na początku drogi w tym procesie. Udało się już sporządzić mapę interesariuszy konsultacji oraz zorganizować spotkanie eksperckie.

24 czerwca odbyło się spotkanie z ekspertami, które miało na celu zebranie uwag i planów poszczególnych instytucji, jak również wypracowanie konkretnych ustaleń. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele takich instytucji jak: Starostwo Powiatowe w Grudziądzu, Powiatowy Zarząd Dróg, Nadleśnictwo Jamy, Urząd Miejski w Grudziądzu, Miejskie Wodociągi i Oczyszczalnia w Grudziądzu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Bydgoszczy, Gaz System oddział w Grudziądzu, PSG Sp. z o.o. oddział w Bydgoszczy, Wody Polskie, Energa Operator, PKP PLK S.A.

Na przeprowadzenie konsultacji gmina otrzymała dofinansowania w formie grantu z Kujawsko-Pomorskiej Federacji Organizacji Pozarządowych w ramach programu „Planowanie z mieszkańcami”.

O kolejnych etapach prac związanych z przeprowadzanymi konsultacjami społecznymi będziemy informować Państwa na bieżąco.

Data dodania 24.06.2020