wtorek, 16 kwietnia 2024

Miejsce Gminna Biblioteka Publiczna filia Mokre

Kategoria Warsztaty

Organizator Gmina Biblioteka Publiczna

Filia w Mokrem zaprasza dzieci - czytelników na warsztaty literackie pn. "Odkrywamy Książkowe Emporium".
Dzięki książkom często przenosimy się w różne, cudowne miejsca. Ale Książkowe Emporium? Tam Nas jeszcze nie było!

Najbliższa okazja do odkrycia tego tajemniczego miejsca trafi sie już w najbliższy piątek. Wraz z bohaterką książki autorstwa Sylvii Bishop, Panną Jonnes przeżyjemy fantastyczną przygodę. Znajda Jones to 11-letnia dziewczynka o dość.. wyjątkowym imieniu. Jako małe dziecko została podrzucona do księgarni Pod Białym Jeleniem, którą prowadzi Netty Jones wraz z synem Michael'em. Od tamtej pory Jonesowie stali się jej nową rodziną. Dziewczynka mieszka w księgarni i kocha książki, lecz ma zaskakujący sekret... tak naprawdę nie potrafi czytać!  Ale to dopiero początek historii...

Warsztaty organizowane są w ramach uczestnictwa instytucji w II etapie konkursu "Książkowe Emporium" organizowanego przez Barbarę Marię Morawiec ( Lustro Biblioteki) oraz Wydawnictwo Zielona Sowa.

Gminna Biblioteka Publiczna w Małym Rudniku znalazła się ma liście 50 biblioteki w kraju, które zakwalifikowały się do dalszego etapu konkursu. Tym sam przed instytucją stoi szansa na zdobycie nagrody głównej w postaci pakietu nowych  książek do biblioteki.

Warsztaty odbędą się w  dniu 20 kwietnia o godz. 15.00 w Filii w Mokrem, a 27 kwietnia o godz.15.00 w bibliotece głównej w Małym Rudniku. Na warsztaty obowiązują wcześniejsze zgłoszenia.