czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Działalność Rady Społecznej Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej

W dniu 26 kwietnia 2016 r. Rada Społeczna Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej Gminy Grudziądz, pod przewodnictwem Wójta Andrzeja Rodziewicza, zapoznana została przez Kierownika Panią Kamilę Besciak ze sprawozdaniem z działalności Zakładu za 2015 rok, sprawozdaniem finansowym Zakladu za 2015 roku oraz planem finansowym na 2016 rok.

Pani Kamila Besciak w pierwszej części przedstawiła dane statystyczne dotyczące stanu zatrudnienia, ilości udzielonych porad lekarskich i pielęniarskich, ilości i rodzajów zleconych badań oraz współpracy z innymi placówkami medycznymi. Omówiła także zasadność poczynionych inwestycji i zakupów sprzętu, wyposażenia gabinetów lekarskich, stomatologicznych i zabiegowych. Szczególnie podkeślono bardzo dobrą współpracę z sołectwami, i ich wkład finasowy w tym zakresie.

W kolejnym punkcie posiedzenia radni zaznojemieni zostali ze sprawozdaniem finasowym, w tym z bilansem na dzień 31 grudnia 2015 roku, z którego wynika, zakończył rok budżetowy z dodatnim wynikiem finansowym.

Na koniec Pani Kierownik zapoznała Radę z planem finasowym na 2016 rok podkreślając wpływ jego poszczególnych elementów na bieżącą i przyszłą działalność Zakładu.

Posiedzenie zakończono jednogłośnym przyjęciem przez członków Rady Społecznej SP ZOZ Gminy Grudziądz uchwał zatwierdzających sprawozdania z działalności za 2015 roku i przyjęciem planu finasowego na 2016 rok.

Data dodania 28.04.2016