wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Nie dla bicia

Gmina Grudziądz przyłącza się do kampanii społecznej Rzecznika Praw Dziecka dotyczącej przemocy wobec dzieci. Celem kampanii jest nagłośnienie problemu i zmiana postaw społecznych, w tym obniżenie poziomu agresji i aprobaty dla stosowania jakichkolwiek form bicia.

Na zlecenie Rzecznika Praw Dziecka zostały przeprowadzone badania na temat stosunku Polaków do bicia dzieci. Z badań wynika, że ponad połowa Polaków aprobuje uderzanie dziecka, a co trzeci respondent akceptuje bicie dzieci w wychowaniu. I jedynie co trzeci Polak wie o prawnym zakazie bicia, który obowiązuje od pięciu lat. Pełne wyniki raportu „Przemoc w wychowaniu w opinii społecznej oraz relacjach rodziców” dostępne są na stronie internetowej www.niedlabicia.pl/badania.

Kampania „Bicie, czas z tym skończyć” jest działaniem na rzecz upowszechnienia wiedzy o zasadności istnienia w polskim prawie przepisu zakazującego stosowania kar cielesnych. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: www.niedlabicia.pl.

Data dodania 25.11.2015