czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Zapraszamy na badania profilaktyczne

Profilaktyka zdrowotna to działania mające na celu zapobieganie chorobom, poprzez ich wczesne wykrycie i leczenie.

Wyróżniamy następujące fazy:
1. profilaktyka wczesna - utrwalanie prawidłowych wzorców zdrowego stylu życia
2. profilaktyka pierwotna (I fazy) - zapobieganie chorobom poprzez kontrolowanie czynników ryzyka
3. profilaktyka wtórna (II fazy) - zapobieganie konsekwencjom choroby poprzez jej wczesne wykrycie i leczenie (przesiewowe badanie skriningowe)
4. profilaktyka III fazy - zahamowanie postępu choroby oraz ograniczenie powikłań

Badanie mammograficzne:

Do badania kwalifikują  się Panie pomiędzy 50 a 69 rokiem życia (raz na 24 miesiące)
Badania przeprowadzane są w Pracowni Mammograficznej przy ul. Rydygiera 15/17, budynek D, II piętro, gabinet 241, pon. - pt. w godz. 8.00-13.00.

Badanie nie wymaga rejestracji oraz skierowania. Należy mieć przy sobie dowód osobisty.

(badania finansowane ze środków Narodowego Funduszu Zdrowia)

Dodatkowo na Badania mammograficzne zapraszamy mieszkanki Gminy Grudziądz od 40 do 49 roku życia , z grupy podwyższonego ryzyka.

(badania finansowane są ze środków SP ZOZ Gminy Grudziądz)

WCZESNE WYKRYCIE I LECZENIE POZWOLI URATOWAĆ ZDROWIE, A W WIELU PRZYPADKACH ŻYCIE!

Data dodania 27.05.2015