piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Informacje dotyczące podawania stanów podliczników

1. Informacje dotyczące stanów podliczników należy podać telefonicznie pod numer: 56-45-11-109, bądź osobiście w pokoju 107, I piętro Urzędu Gminy Grudziądz najpóźniej do 15-go dnia parzystego miesiąca.
  2. Osoby posiadające ”licznik ogrodowy” z nakładką elektroniczną nie są zobowiązane do podawania stanu podlicznika wody ogrodowej.
  3. W okresie jesienno-zimowym, jeżeli nie ma poboru wody ogrodowej nie trzeba podawać stanu podlicznika.

Okresy legalizacji wodomierzy

Okres ważności cechy legalizacyjnej wodomierza został określony w Załączniku nr 6 do Rozporządzenia Ministra Gospodarki z dnia 7 stycznia 2008 r. w sprawie prawnej kontroli metrologicznej przyrządów pomiarowych. (Dz.U. nr 5 poz. 29 z 14 stycznia 2008r.). Dla wodomierzy o nominalnym strumieniu objętości nie większym niż 500 m3/h – świadectwo legalizacji pierwotnej oraz cechy legalizacji pierwotnej są ważne przez 5 lat, a okres ważności dowodów legalizacji ponownej wynosi także 5 lat.

Okres ważności dowodu legalizacji wyrażony w:

1) miesiącach – liczy się od pierwszego dnia tego miesiąca, w którym legalizacja została dokonana;

2) latach – liczy się od pierwszego stycznia następnego roku po legalizacji.

Przyrządy pomiarowe powinny być zgłaszane do legalizacji ponownej:

1) nie później niż w ostatnim miesiącu ważności dowodu legalizacji poprzedniej, jeżeli okres ważności jest wyrażony w miesiącach;

2) nie później niż w ostatnim roku ważności dowodu legalizacji poprzedniej, jeżeli okres ważności jest wyrażony w latach;

3) po naprawie;

4) przed ich zainstalowaniem w przypadku, o którym mowa w §3 pkt 3 (w miejscu zainstalowania przyrządu pomiarowego jeżeli wynika to z wymagań metrologicznych),

5) po uszkodzeniu cech legalizacji lub zabezpieczających nałożonych na przyrząd podczas poprzedniej legalizacji.

Treść informacji

Data dodania 25.11.2014