piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Szkoła dla rodziców

W Zespole Szkół w Mokrem od 28.10.2014 rozpoczęły się 40 godzinne warsztaty       „ Szkoła dla rodziców”.

„Szkoła dla Rodziców” to program spotkań dla każdego, kto szuka sposobu na nawiązanie głębszych i cieplejszych relacji z dziećmi lub wychowankami. Jego głównym celem jest wspieranie rodziców i wychowawców w radzeniu sobie w codziennych kontaktach z dziećmi i młodzieżą. Nauka umiejętności lepszego porozumiewania się, refleksja nad własną postawą wychowawczą, wymiana doświadczeń, to małe kroki ku głębszej relacji, dającej zadowolenie, poczucie wzajemnej bliskości. To także nauka dialogu i kształtowanie więzi opartych na wzajemnym szacunku.

Główne motto Szkoły dla Rodziców brzmi: Wychowywać to kochać i wymagać.

Ucząc umiejętności otwartego porozumiewania się w rodzinie program jednocześnie przyczynia się do budowania silnej więzi między rodzicami a dziećmi, co sprawia, że jest on także programem profilaktycznym.

Wszystkich chętnych rodziców zapraszamy na kolejne spotkanie we wtorek tj. 4 listopada 2014 roku na godzinę 16 w Zespole Szkół w Mokrem. Udział w warsztatach jest dla uczestników bezpłatny. Warsztaty zostaną sfinansowane ze środków Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych  zgodnie z zapisem w Gminnym Programie Profilaktyki na rok 2014.

Dodatkowych informacji uzyskać można u Pełnomocnika Wójta gminy Grudziądz ds. rozwiazywania uzależnień i przemocy w rodzinie Pani Anny Palczewskiej w Urzędzie Gminy Grudziądz w pokoju nr 212 lub pod nr tel. (56) 45 111 35.

Data dodania 29.10.2014