piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

"PoMoc przez wiedzę"

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Grudziądzu informuje, że w okresie od lutego do maja 2014 r. realizuje projekt socjalny „PoMoc przez wiedzę”, którego celem jest podniesienie świadomości na temat zjawiska przemocy domowej 20 mieszkanek Gminy Grudziądz.

„PoMoc przez wiedzę”

POMOC                               gdyż projekt rekomendowany jest przez Gminny Ośrodek POMOCY Społecznej w Grudziądzu
POMOC        gdyż upowszechniając wiedzę na temat przemocy w rodzinie Uczestniczki projektu uzyskują POMOC
Po Moc         sięgają Uczestniczki projektu, gdyż poszerzając swoją wiedzę i biorąc udział w zaplanowanych dla nich atrakcjach uzyskają wzmocnienie.

Spotkania w ramach projektu odbywać się będą w następujących
terminach i miejscach:

23.04.2014 r.        Urząd Gminy w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38/214 (Duża Sala)
28.04.2013 r.   Urząd Gminy w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38/205 (Mała Sala)
06.05.2014 r.   Świetlica Środowiskowa „Swojska Chata” w Świerkocinie
10.05.2014 r.   Ośrodek Wypoczynkowy „Delfin” w Rudniku

PROGRAM PROJEKTU:

23.04.2014 r. Urząd Gminy w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38/214, godz. 10:30

Spotkanie warsztatowe pt. „Lepszym rodzicem być” na temat budowania prawidłowych relacji z dziećmi w rodzinie zagrożonej lub dotkniętej przemocą - prowadzone przez trenera „Szkoły dla Rodziców”.

28.04.2013 r. Urząd Gminy w Grudziądzu, ul. Wybickiego 38/205, godz. 11:00

Spotkanie pt. „Którędy droga czyli o ścieżkach pomocy instytucjonalnej”
na temat kompetencji i zadań instytucji pomocowych na terenie Gminy Grudziądz, działających na rzecz rodzin dotkniętych przemocą - prowadzone przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grudziądzu

Spotkanie warsztatowe pt. „Mito-Fakty” na temat mitów i stereotypów, dotyczących przemocy wobec kobiet przemocą - prowadzone przez pracownika socjalnego Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grudziądzu.

06.05.2014 r. Świetlica Środowiskowa „Swojska Chata” w Świerkocinie, godz. 11:00

Spotkanie warsztatowe pt. „Bądź świadoma swoich praw” na temat regulacji prawnych, dotyczących przemocy w rodzinie, kompetencji Policji w zakresie przeciwdziałania temu zjawisku oraz procedury „Niebieskiej Karty” - prowadzone przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

Spotkanie warsztatowe pt. „Zrozumieć przemoc” na temat skali, form, cyklów
i skutków zjawiska przemocy w rodzinie wobec kobiet i dzieci - prowadzone
przez przedstawiciela Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu.

10.05.2014 r. Ośrodek Wypoczynkowy „Delfin” w Rudniku, godz. 11:00

„Poznaj swojego Dzielnicowego” – indywidualne konsultacje z Dzielnicowymi Rewiru III Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu

Spotkanie integracyjne „Przy grillu i ognisku”

„Metamorfoza” - usługi wizażystki dla Uczestniczek projektu.

Koordynatorem projektu jest starszy pracownik socjalny Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Grudziądzu – Katarzyna Choińska – słuchaczka II stopnia specjalizacji z przemocy w rodzinie.

Data dodania 09.04.2014