piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Spotkania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych.

Początek roku to czas, kiedy Ochotnicze Straże Pożarne Gminy Grudziądz podsumowują swoją ubiegłoroczną działalność. W miesiącach styczeń i luty druhny i druhowie z Dusocina, Piask, Rudy, Szynycha i Wielkiego Wełcza zorganizowali spotkania sprawozdawcze, które cieszyły się dużym zainteresowaniem lokalnej społeczności.

Spotkania sprawozdawcze odbywały się w remizo-świetlicach przy licznym udziale strażaków ochotników i zaproszonych gości m.in. z Starostwa Powiatowego, Komendy Miejskiej Policji oraz Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu, Urzędu Miasta Grudziądz, Radnych oraz sołtysów Gminy Grudziądz.
Sprawozdania z działalności jednostek zaprezentowali Prezesi OSP, skarbnicy oraz komisje rewizyjne poszczególnych jednostek. Rozmowy rozszerzały się także na sprawy lokalnych społeczności, których OSP są ważnymi przedstawicielami. Szczególny nacisk położono na pracę z dziećmi i młodzieżą. Druhowie zaprezentowali również plany działalności w 2017 r.
Wszystkim sprawozdaniom w drodze głosowania udzielono absolutorium.
Działalność Ochotniczych Straży Pożarnych, jak podkreślali zaproszeni gości, stanowi bardzo ważne ogniwo w funkcjonowaniu lokalnych społeczności oraz jest najważniejszym elementem bezpieczeństwa naszej gminy.

Wszystkim druhom życzymy tyle samo powrotów z akcji ile wyjazdów do nich.

Data dodania 20.02.2017