piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Ćwiczenia z ratownictwa lodowego

Rozpoczęły się wspólne ćwiczenia strażaków z Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu oraz Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz.

14 oraz 21 stycznia dwie jednostki OSP tj. OSP Ruda i OSP Wielki Wełcz odbyły ćwiczenia z ratownictwa lodowego. Ćwiczenia miały na celu doskonalenie umiejętności ratownictwa ludzi i zwierząt na akwenach zalodzonych. Zorganizowano trzy stanowiska do działań z różnym sprzętem ratowniczym min. sanie lodowe pneumatyczne, deska lodowa i nosze typu deska. Uczestnicy ćwiczeń byli zabezpieczeni ubraniami niezatapialnymi wraz z kamizelkami i szelkami asekuracyjnymi. Do dyspozycji ćwiczących był pneumatyczny namiot z nagrzewnicą, gdzie można było się rozgrzać po długotrwałych zajęciach na mrozie.

W najbliższym czasie nasze pozostałe jednostki odbędą podobne ćwiczenia.

Źródło: na podstawie www.pspgrudziadz.pl

Data dodania 23.01.2017