wtorek, 23 kwietnia 2024

Imieniny: Ilony, Jerzego, Wojciecha

Apel do hodowców drobiu

Powiatowy Lekarz Weterynarii informuje, iż jako prawdopodobne źródło zakażenia drobiu wirusem HPAI w przypadku kilku ognisk na terenie kraju była niezabezpieczona przed dostępem dzikich ptaków oraz nieodkażona słoma, zastosowana jako materiał ściółkowy.

HODOWCO DROBIU ZABEZPIECZAJ ODPOWIEDNIO MATERIAŁ ŚCIÓŁKKOWY PRZED DOSTĘPEM DZIKICH PTAKÓW ORAZ JEGO DOKŁADNYM ODKAŻANIU PRZED ZASTOSOWANIEM, W CELU ZAPEWNIENIA BEZPIECZEŃSTWA MIKROBIOLOGICZNEGO ŚCIÓŁKI !!!

NADAL OBOWIĄZJE KONIECZNOŚĆ TRZYMANIA DROBIU W ZAMKNIĘCIU DO DOWOŁANIA !!!

Zgodnie z rozporządzeniem Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy w szczególności nakazuje się:

- zgłaszanie do Powiatowego Lekarza Weterynarii miejsc, w których utrzymywany jest drób lub inne ptaki, z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,

- zgłaszanie Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii właściwemu dla miejsca wysyłki, co najmniej 24 godziny przed przemieszczeniem, informacji o planowanym przemieszczeniu przesyłek drobiu obejmujących:

1)  rodzaj przesyłki, ze wskazaniem odpowiednio gatunku drobiu, piskląt jednodniowych   albo jaj wylęgowych,

2) datę przemieszczenia,

3) miejsce wysyłki i miejsce przeznaczenia,

4) liczbę ptaków.

Dane Inspekcji Weterynaryjnej – ulica Dąbrowskiego 11/13, 86-300 Grudziądz,                              tel. 56 46 248 44.

Rozporządzenie Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków

Data dodania 10.01.2017