środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Szkolenie obronne

W dniu 20.10.2016 r. w Wojskowej Komendzie Uzupełnień w Grudziądzu przeprowadzono Szkolenie Obronne zorganizowane przez Starostwo Powiatowe w Grudziądzu.

W trakcie szkolenia uczestnicy zostali zapoznani z zasadami realizacji zadań obronnych na szczeblu Powiatu i Gminy na rzecz Sił Zbrojnych Rzeczypospolitej Polski i wojsk sojuszniczych. Omówiono zagadnienia związane z obroną ludności w czasie klęsk żywiołowych i wojny, ochroną informacji niejawnych w prowadzonych przygotowaniach obronnych, a także organizacji i prowadzenia ewakuacji w czasie zagrożenia zewnętrznego Państwa i w czasie wojny. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego oraz podległych gmin uczestniczyli w przygotowanych przez Wojskową Komendę Uzupełnień pokazach realizacji zadań w zakresie zabezpieczenia mobilizacyjnego rozwinięcia jednostek wojskowych.

W opinii uczestników szkolenia przygotowane i przeprowadzone zajęcia ugruntowały ich wiedzę w zakresie realizacji zadań przez osoby funkcyjne na szczeblu Powiatu oraz Gminy w rejonie odpowiedzialności Wojskowej Komendy Uzupełnień.

kpt Jerzy BRZÓŚCIKOWSKI

Źródło: strona internetowa WKU.

Data dodania 21.10.2016