czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Opieka nad dziećmi do lat 3

W poniedziałek tj. 03.10.2016 roku Wójt Gminy Grudziądz podpisał umowy z trzema dziennymi opiekunami, którzy we własnych domach będą świadczyli usługę opieki nad dziećmi do 3 roku życia oraz z rodzicami, którzy skorzystają z oferty dziennego opiekuna.

Dzienni opiekunowi zostali wyłonieni w drodze konkursu ofert. W miesiącu wrześniu kandydatki uczestniczyły w 160 godzinnym szkoleniu oraz praktykach. Po uzyskaniu certyfikatów i nabyciu kompetencji, od dnia 3 października Dzienni Opiekunowie świadczą usługi opieki nad dziećmi do lat 3 w miejscowościach: Wałdowo Szlacheckie, Mały Rudnik i Dusocin.

Projekt o wartości 261625.95 zł  jest współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego Poddziałanie 8.4.2 Rozwój usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3 Działanie 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego w ramach Osi priorytetowej 8 Aktywni na rynku pracy.

Gmina Grudziądz otrzymała dofinansowanie w wysokości 222 382.05 zł na realizację powyższego zadania, w ramach którego mogliśmy przeszkolić 3 dziennych opiekunów, zakupimy pomoce dydaktyczne, zabawki, łóżeczka, środki higieniczne oraz zapewnimy wyżywienie.

Rodzice do 31 sierpnia 2017 roku nie będą ponosili kosztów związanych z zapewnieniem opieki nad dziećmi do lat 3.

Wójt Gminy Grudziądz prowadzi wykaz dziennych opiekunów, który jest dostępny na BIP Gminy Grudziądz:  ihttp://www.bip.grudziadz.lo.pl/?cid=320 oraz oficjalnym portalu internetowym Urzędu Gminy Grudziądz: https://grudziadz.ug.gov.pl/news/content/1183.

Uczestnikami w projekcie są dzieci po ukończeniu 20 tygodnia życia do 3 lat, zamieszkujące na terenie Gminy Grudziądz oraz ich rodzice. Rodzice tych dzieci, muszą rekrutować się z grupy osób fizycznych w wieku aktywności zawodowej wyłączonych z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dziećmi do lat 3 lub powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/ rodzicielskich/ wychowawczych.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą składać formularze zgłoszenia dzieci do opieki   u dziennego opiekuna na listę rezerwową do Biura Obsługi Interesanta na ul. Wybickiego 38 86-300 Grudziądz. (formularz oferty).

Formularz zgłoszenia dziecka do opieki

Data dodania 05.10.2016