czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wycieczka z Promykiem

W dniu 16 lipca stowarzyszenie Promyk zorganizowało jednodniową bezpłatną wycieczkę do Torunia dla dzieci, młodzieży i dorosłych osób niepełnosprawnych wraz z opiekunem. Podczas wycieczki zwiedzono Nowoczesny Młyn Wiedzy, w którym dzieci robiły eksperymenty, obserwowały zjawiska fizyczne, czy też badały materiały z których wykonane są różne przedmioty. Każde doświadczenie uczyło ich czegoś nowego na temat wody, optyki, energii, kosmosu i innych zjawisk przyrodniczych.

Po obiedzie uczestnicy wycieczki odwiedzili toruńskie planetarium, gdzie podczas seansu mogli zaobserwować ruchy planet w układzie słonecznym. Na zakończenie młodzi odkrywcy zwiedzili z przewodnikiem toruńską starówkę. Podczas całego dnia wszystkim uczestnikom wycieczki dopisywał bardzo dobry humor.

Wycieczka była dofinansowana z budżetu Gminy Grudziądz w ramach realizacji zadania publicznego.

Data dodania 19.07.2016