czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

"Gmina Grudziądz pomaga maluchom"

Na terenie Gminy Grudziądz od 1 lipca 2016 r. realizowany jest projekt „Gmina Grudziądz pomaga maluchom” współfinansowany ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014 – 2020 w ramach Działania 8.4 Godzenie życia zawodowego i rodzinnego Poddziałanie 8.4.2 Rozwój usług opieki nad dziećmi w wieku do lat 3.

Celem projektu jest zwiększenie dostępności i możliwości korzystania z miejsc świadczenia usług opieki nad dziećmi do lat 3 w Gminie Grudziądz poprzez przeszkolenie zawodowe 3 dziennych opiekunów oraz utworzenie 9 miejsc opieki u 3 dziennych opiekunów w okresie do 31 sierpnia 2017 r.

Wójt Gminy Grudziądz ogłosił konkurs na wybór 3 dziennych opiekunów. Informacje o konkursie: www.bip.grudziadz.lo.pl/?cid=178&bip_id=3969. Termin składania ofert mija 27 lipca 2016 roku.

W drodze konkursu ofert zostanie wybranych 3 dziennych opiekunów, którzy we własnym lokalu będą opiekować się trojgiem dzieci. W ramach projektu doposażymy miejsca opieki w sprzęt, pomoce dydaktyczne i zabawki.

Opieka będzie sprawowana od poniedziałku do piątku w godzinach dostosowanych do potrzeb rodziców.

Dzienny opiekun sprawować będzie opiekę w terminie od 1 września 2016 r. do 31 sierpnia 2017 r. Wynagrodzenie dziennego opiekuna wraz z należnymi składkami zostanie sfinansowane w ramach projektu „Gmina Grudziądz pomaga maluchom”.

W ramach projektu przewidujemy żywienie dzieci w formie cateringu. Dzieci otrzymają 4 posiłki dziennie. Ze środków projektu sfinansowane zostanie ubezpieczenie dzieci od NNW oraz ubezpieczenie opiekuna od odpowiedzialności cywilnej za szkody wyrządzone przy sprawowaniu opieki oraz koszt badań lekarskich do celów sanitarno-epidemiologicznych.

Uczestnikami w projekcie będą dzieci po ukończeniu 20 tygodnia życia do 3 lat, zamieszkujące na terenie Gminy Grudziądz oraz ich rodzice. Rodzice tych dzieci, muszą rekrutować się z grupy osób fizycznych w wieku aktywności zawodowej wyłączonych z rynku pracy w związku ze sprawowaniem opieki nad dziećmi do lat 3 lub powracających na rynek pracy po urlopach macierzyńskich/ rodzicielskich/ wychowawczych. W projekcie mogą uczestniczyć dzieci niepełnosprawne lub takie, które nie ukończyły jednego roku życia. Udział w projekcie jest otwarty na potrzeby niepełnosprawnych rodziców.

Zapisy dzieci do opieki u dziennego opiekuna odbywają się w terminie od 7 lipca do 16 sierpnia 2016r. Formularze zgłoszenia dziecka dostępne są w Urzędzie Gminy w Grudziądzu przy ul. Wybickiego 38 (Biuro Obsługi Interesanta) lub na stronie internetowej www.grudziadz.ug.gov.pl.

Informacji o projekcie udziela Pani Anna Palczewska - kierownik Referatu Oświaty Urzęd Gminy Grudziądzu nr tel. 56 45 111 20, 506 212 618 lub Pani Danuta Bober – koordynator projektu nr tel. 501448020.

Formularz zgłoszenia dziecka do objęcia opieką u dziennego opiekuna

Data dodania 07.07.2016