sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Ćwiczenia straży pożarnych i Pogotowia Gazowego w miejscowości Wielkie Lniska.

W dniu 18 października 2018 r. na terenie miejscowości Wielkie Lniska odbyły się ćwiczenia, w których udział wzięły jednostki Państwowej Straży Pożarnej z Grudziądza oraz Powiatu Grudziądzkiego oraz służby Pogotowia Gazowego.
Scenariusz ćwiczeń zakładał  usunięcie skutków awarii gazowej sieci rozdzielczej w miejscowości Wielkie Lniska. Do usuwania skutków awarii zostali zadysponowani druhowie z jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych wchodzących w skład Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Założenia przyjęte w scenariuszu ćwiczeń udało się zrealizować.
Organizatorem ćwiczeń była Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu.
Z terenu naszej Gminy udział w ćwiczeniach udział wzięły jednostki z: Rudy, Szynycha i Wielkiego Wełcza.

Data dodania 19.10.2018