środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Akcja przewonienia gazu na terenie Gminy Grudziądz.

Szanowni Państwo, informuję, że Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o. o. Oddział Zakład Gazowniczy w Bydgoszczy, przeprowadzi w dniach 09 i 10 października 2018 roku na terenie Gminy Grudziądz akcję przewonienia gazu ziemnego „JESIEŃ 2018”. Akcja ma na celu wykrycie i usunięcie nieszczelności na gazowej sieci rozdzielczej w miejscowości Wielkie Lniska oraz na instalacjach wewnętrznych w budynkach.
Usunięcie  nieszczelności na instalacjach wewnętrznych i urządzeniach gazowych należy do obowiązku właścicieli lub administratorów obiektów.
W dniach przeprowadzania czynności przez Polską Spółkę Gazownictwa Sp. z o. o., służby Pogotowia Gazowego będą pracowały całą dobę.

Wójt Gminy Grudziądz
                                                                                 Andrzej Rodziewicz

Gdy poczujesz ulatniający się gaz:

1. Zamknij zawór przy gazomierzu.
  2. Nie zapalaj ognia (zapałki, zapalniczki), światła. Zgaś wszystkie jego źródła (grzejnik wody przepływowej, kocioł, papieros). Nie włączaj ani nie wyłączaj oświetlenia, nie używaj dzwonka elektrycznego.
  3. Otwórz drzwi, okna - zrób "przeciąg". Zapewnij dopływ powietrza do pomieszczenia.
  4. ZAWIADOM POGOTOWIE GAZOWE - TEL. 992 albo służby ratownictwa ogólnego przy Państwowej Straży Pożarnej - tel. 112.
  5. Zawiadom administrację (właściciela) budynku.
  6. Użyj telefonu poza pomieszczeniem zagrożonym stężeniem gazu.
  7. Opuść wraz z pozostałymi mieszkańcami budynek (pomieszczenie).

Data dodania 03.10.2018