sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Wypadek drogowy teren Wielkiej Księżej Góry-ćwiczenia zgrywające Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz

Pomoc ofiarom wypadku drogowego, w którym udział wzięły dwa samochody osobowe i jeden bus na ul. Droga Graniczna przy wiadukcie kolejowym -takim poleceniem ze Stanowiska Kierowania Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu rozpoczęły się w 2018 roku ćwiczenia zgrywające wszystkich Ochotniczych Straży Pożarnych Gminy Grudziądz oraz Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego.
Ćwiczenia przeprowadzone w dniu 28.09.2018 r., rozpoczął sygnał alarmowy we wszystkich jednostkach OSP. Strażacy po dotarciu na miejsce ćwiczeń otrzymali wytyczne od ich kierownika i przystąpili do wykonywania zadań: ugaszenia pożaru w jednym pojeździe oraz uwolnienia z pojazdów osób w ich przebywających oraz udzielenia im pierwszej pomocy przedmedycznej.
Wszystkie założenia ćwiczeń, pod nadzorem funkcjonariuszy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu nad ich przebiegiem, udało się ochotnikom zrealizować.
Strażakom za zaangażowanie podziękował przewodniczący Gminnego Zespołu Zarządzania Kryzysowego Wójt Andrzej Rodziewicz.

Data dodania 28.09.2018