czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Nowy sprzęt dla Ochotniczych Straży Pożarnych.

Samorządowcy z województwa kujawsko – pomorskiego podpisali umowy na realizacje zadań w ramach Funduszu Sprawiedliwości. Gminę Grudziądz reprezentowali Andrzej Rodziewicz – Wójt Gminy Grudziądz oraz Alicja Marchlewicz – Skarbnik Gminy Grudziądz.

Podpisanie umów miało miejsce w Ośrodku Szkolenia Państwowej Straży Pożarnej, w Łubiance dnia 29 czerwca 2018 r. W ramach ogłoszonego 29 września 2017 r. Programu I Priorytetu IIIB „Wsparcie i rozwój systemu instytucjonalnego pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom oraz realizacja przez jednostki sektora finansów publicznych zadań ustawowych związanych z ochroną interesów osób pokrzywdzonych przestępstwem i świadków oraz likwidacją skutków pokrzywdzenia przestępstwem”, dotacja celowa na realizację zadań jaka została przyznana Gminie Grudziądz wynosi 58 410,00 zł. Wkład własny gminy wynosi 1% wartości zadań i stanowi kwotę 590,00 zł. Dysponentem Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości.
W ramach dotacji zostanie zakupiony sprzęt i urządzenia ratownictwa niezbędne do udzielania pomocy osobom pokrzywdzonym bezpośrednio na miejscu popełnienia przestępstw.  Specjalistyczny sprzęt: 5 sztuk defibrylatorów AED, 4 sztuki parawanów do osłony miejsc wypadków, 2 sztuki detektorów wielogazowych, detektor prądu, przenośny zestaw oświetleniowy, agregat prądotwórczy, torba ratownictwa medycznego, piła do cięcia szyb klejonych, podpory do stabilizacji pojazdów, trafi do wszystkich jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu Gminy Grudziądz.

Data dodania 02.07.2018