środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Przeglądy roczne Ochotniczych Straży Pożarnych.

W dniach 19 i 20 kwietnia 2017 r. na terenie Gminy Grudziądz odbyły się coroczne przeglądy gotowości bojowej jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych.  Oficerowie Państwowej Straży Pożarnej z Grudziądza sprawdzali zdolność bojową strażaków, poziom wyszkolenia, a także sprawność sprzętu i pojazdów ratowniczych. Jednostki OSP uzyskały pozytywną oceny z przeprowadzonych kontroli.
Na terenie Gminy Grudziądz działa pięć jednostek OSP, z tego trzy włączone są w struktury Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego. Jednak wszystkie jednostki OSP stanowią uzupełnienie potencjału ratowniczego Państwowej Straży Pożarnej  i często w  pierwszej kolejności są dysponowane do zdarzeń na terenie naszej gminy.
Komisja w składzie:
mł. bryg. Jacek Modliborski,
mł. bryg. Paweł Stachowicz,
st. asp. Tomasz Beyer,
Tomasz Wiśniwski,
powołana Rozkazem nr 11/2017 i z udziałem Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Grudziądzu  bryg. mgr inż. Roberta Gutowskiego, Komendanta Gminnego OSP Marka Murawskiego oraz przedstawiciela Urzędu Gminy Grudziądz dokonała oceny stanu technicznego pojazdów, sprzętu silnikowego i zaplecza technicznego oraz  osobowego Ochotniczych Straży Pożarnych.
Kontrole Ochotniczych Straży Pożarnych powiatu grudziądzkiego potrwają do 27 kwietnia 2017 r.

Data dodania 21.04.2017