wtorek, 16 kwietnia 2024

Imieniny: Bernarda, Biruty, Erwina

Zakończenie prac na Kanale Głównym

Kujawsko-Pomorski Zarząd Melioracji i Urządzeń Wodnych we Włocławku, Biuro Terenowe w Chełmnie przeprowadził odbiór prac końcowych Kanału Głównego Miejskiej Niziny Chełmińskiej. Prace przeprowadzono w ramach programu Renaturyzacja rzek, kanałów i wałów przeciwpowodziowych oraz ochrona wód i bezpieczeństwo przeciwpowodziowe.

Spotkanie komisji odbiorczej odbyło się dnia 30.09.2016 r. w siedzibie KPZMiUW, w chełmińskim biurze terenowym. Do tego czasu pracownicy biura nadzorowali przebieg prac na Kanale Głównym Miejskiej Niziny Chełmińskiej oraz zbiorniku przy Stacji Pomp Rządz. Na kanale oraz zbiorniku wykonano mechaniczne odmulenie dna oraz poprawiono skarpy.

Prace miały na celu podniesienie poziomu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego mieszkańców naszej Gminy.

Data dodania 03.10.2016