sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Nowe otwarcie Szkoły Podstawowej Grudziądz-Węgrowo. Od 26 lutego trwają zapisy

W Grudziądzu i okolicy pojawiły się billboardy, banery, plakaty i ulotki promujące ofertę Szkoły Podstawowej Grudziądz-Węgrowo. Szkołę od 1 września 2015 roku będzie prowadzić Fundacja Rozwoju Edukacji Najmłodszych.

Szkoła ma świetną lokalizację – blisko drogi wojewódzkiej, niedaleko Szpitala i osiedla Lotnisko – przekonuje Cezary Grabowski z Fundacji Rozwoju Edukacji Najmłodszych. – Kierujemy więc naszą ofertę do mieszkańców gminy, ale także rodziców, którzy dojeżdżają do pracy do Grudziądza, a także pracują w Szpitalu. Z myślą o potrzebach tych osób zdecydowaliśmy się na stałe funkcjonowanie świetlicy szkolnej.

Szkoła zapewnia kameralne warunki (max. 15-osobowe klasy), a dzięki temu poczucie bezpieczeństwa, co jest szczególnie istotne dla najmłodszych. Dlatego stanowi alternatywę dla rodziców, którzy mają obawy przed wysłaniem swoich zaledwie sześcioletnich pociech do dużych, często anonimowych, placówek. Edukacja będzie się odbywała w takim samym zakresie, jak w innych szkołach publicznych, jednak oferta wzbogacona została m.in. o rozszerzone zajęcia z języka angielskiego, matematyki i edukacji wczesnoszkolnej. Przy szkole dalej będzie funkcjonowała tzw. „zerówka”.

Prowadzone będą także bezpłatne zajęcia dodatkowe, m.in. szkółka piłkarska, szkółka tenisa stołowego, dodatkowy język, nauka gry na gitarze i zajęcia wokalne, czy także malarstwo i gimnastyka.

Znana jest też kadra zaangażowana do współpracy – to wykształceni, doświadczeni oraz aktywni nauczyciele głównie z Grudziądza.

Informacje o szkole, nauczycielach, a także zapisy do szkoły są prowadzone przede wszystkich poprzez stronę internetową www.szkolne-rewolucje.pl. W każdy czwartek przez cały marzec w godz. 16.00-18.00 można też zapisać dziecko osobiście – dyżury odbywają się w świetlicy w Węgrowie. Można też umówić się osobiście – wystarczy zadzwonić pod numer 660 879 440.

Data dodania 28.02.2015