czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

XXXIX Sesja Rady Gminy Grudziądz

Dnia 10 lutego 2014r. o godz. 13.00 w budynku Urzędu Gminy przy ulicy Wybickiego 38, sala Nr 214 odbędzie się XXXIX Sesja Rady Gminy Grudziądz.

Proponowany porzadek obrad:

1.Otwarcie sesji a/stwierdzenie quorum

2. Wybór sekretarza obrad

3.Przyjęcie protokołów XXXVII i XXXVIII Sesji Rady Gminy

4.Informacja o „Geotermii Grudziądz"

5.Informacja Wójta Gminy

6.Informacja Przewodniczącej Rady

7.Sprawozdania z działalności Komisji Rady za 2013 r.

8. Plan pracy Rady Gminy na 2014r.

9. Plan pracy Komisji Rewizyjnej na 2014r.

10.Zatwierdzenie planu pracy Komisji Rewizyjnej na 2014 r.

11. Plany pracy Komisji Rady Gminy na 2014 r.

12. Podjęcie uchwał w sprawie:

-zmieniająca uchwałę w sprawie uchwalenia budżetu na 2014 rok

-zmieniająca Wieloletnią Prognozę Finansową gminy Grudziądz

-udzielenia odpowiedzi na skargę PROKON New Energy Poland Sp. z o.o. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy o stwierdzenie nieważności Uchwały Nr XXXII/205/2013 w sprawie rozpatrzenia uwag wniesionych do projektu Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Grudziądz.

-udzielenia odpowiedzi na skargę PROKON New Energy Poland Sp. z o.o. do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Bydgoszczy o stwierdzenie nieważności Uchwały Nr XXX1I/211/2013 w sprawie uchwalenia Studium Uwarunkowań i Kierunków zagospodarowania przestrzennego gminv Grudziądz.

-miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obejmującego działki nr 422/3 i 419/3 w obrębie Zakurzewo, gmina Grudziądz

-określenia zasad zwrotu wydatków w zakresie dożywiania w formie posiłku albo świadczenia rzeczowego w postaci produktów żywnościowych dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020 -podwyższenia kryterium dochodowego uprawniającego do przyznania nieodpłatnie  pomocy w zakresie dożywiania w formie świadczenia pieniężnego na zakup posiłku lub żywności dla osób objętych wieloletnim programem wspierania finansowego gmin w zakresie dożywiania „Pomoc Państwa w zakresie dożywiania" na lata 2014-2020.

-upoważnienia do załatwiania indywidualnych spraw z zakresu administracji publicznej,

-uchwalenia wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych

-zatwierdzenia taryf i ustalenia dopłaty do ceny taryfowej za zbiorowe zaopatrzenie w wodę i zbiorowe odprowadzanie ścieków.

13.Wolne wnioski i zapytania

14.Zakończenie.