czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Informacja dla mieszkańców Gminy Grudziądz w związku z ćwiczeniami z obrony cywilnej

W dniu 18 października 2013 r. t.j. piątek odbędą się gminne w ramach  powiatowych ćwiczenia z zakresu obrony cywilnej na temat „Monitorowanie zagrożeń, ostrzeganie i alarmowanie oraz informowanie ludności o zagrożeniach i sposobach postępowania”.

Zgodnie z planem szkolenia w południe zostaną uruchomione syreny alarmowe w jednostkach OSP Ruda, OSP Szynych, OSP Wielki Wełcz, OSP Dusocin.
Syreny swoim zasięgiem w zależności od pogody i siły wiatru powinny objąć miejscowości; Wielki Wełcz, Dusocin, Świerkocin, Mokre, Lisie Kąty, Zakurzewo, Mały Rudnik, Ruda, Sztynwag, Biały Bór, Szynych, Rozgarty, Sosnówka, Brankówka, Pieńki Królewskie.

1. Ogłoszenie alarmu  -  Dźwięk syreny  modulowany w okresie  3 minut.
2. Odwołanie alarmu  -  Dźwięk syreny ciągły w okresie 3 minut.

Data dodania 17.10.2013