piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Informacja LGD: Warsztaty DESIGN THINKING

Zarząd LGD "Vistula-Terra Culmensis" serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w warsztatach DESIGN THINKING, które odbędą się 30 października 2019 r. w świetlicy wiejskiej w  Starogrodzie.

Design Thinking to metoda tworzenia innowacyjnych produktów i usług w oparciu o głębokie zrozumienie problemów i potrzeb użytkowników.

Design thinking zapewnia świeże spojrzenie na daną sytuację, dzięki czemu można na nowo odkryć problem i zbliżyć się do znalezienia odpowiedniego rozwiązania.

REGULAMIN REKRUTACJI

uczestników warsztatów „Design Thinking”
w projekcie „Inteligentne specjalizacje w prmocji lokalnego dziedzictwa”.

Termin: 30 października w godz. 09.00 - 17.00

Miejsce: Świetlica wiejska w Starogrodzie (gm. Chełmno).

Do kogo jest skierowana konferencja:

1. lokalni liderzy, animatorzy, członkowie LGD,
  2. lokalni przedsiębiorcy - producenci produktów lokalnych, wykorzystujący lokalne zasoby w prowadzeniu działalności gospodarczej,
  3. osoby/podmioty działające w dziedzinie ochrony dziedzictwa lokalnego.
  4. uczestnicy projektu, którzy brali udział w wizytach studyjnych: Łotwa, Chorwacja.

Uczestnik musi być osobą pełnoletnią i musi zamieszkiwać obszar działania LGD "Vistula-Terra Culmensis", a w przypadku kiedy osoby te będą reprezentantami zgłoszonymi przez podmioty, siedziba lub oddział tych podmiotów musi znajdować się na obszarze LGD "Vistula-Terra Culmensis", za wyjątkiem gmin wiejskich:  Chełmno   i Grudziądz  (podmioty te mają siedzibę na terenie miast, jednak profil swojej działalności skierowany jest do osób i podmiotów  z obszarów wiejskich; obszary te wchodzą w skład LGD "Vistula-Terra Culmensis").

Cel warsztatów: kreacja i wdrażanie w życie innowacyjnych rozwiązań w podmiotach działających na obszarze LGD. Pomoc w rozwoju, nowe pomysły, wymiana doświadczeń  i poglądów, rozwój społeczno-gospodarczy.

Szkolenie będzie miało charakter warsztatowy i poprowadzi je dwóch trenerów.

Program szkolenia:

• Design Thinking – istota, zastosowanie, etapy procesu i najważniejsze narzędzia od strony praktycznej – 1 godz.
  • Budowa zespołów, ustalenie warunków realizacji warsztatu i określenie wyzwania projektowego – 1 godz.
  • Etap 1 - EMPATYZACJA – poznanie wyzwania przez dokładną obserwację i zrozumienie potrzeb użytkowników – 1 godz.
  • Etap 2 - DEFINIOWANIE PROBLEMU – definiowanie właściwego problemu oraz kluczowych założeń dla projektowanego rozwiązania na podstawie zebranych informacji – 1 godz.
  • Etap 3 - GENEROWANIE POMYSŁÓW – tworzenie maksymalnie dużej liczby potencjalnych rozwiązań zdefiniowanego, podczas poprzedniego etapu, problemu przy wykorzystaniu technik kreatywnych – 1 godz.
  • Etap 4 - BUDOWANIE PROTOTYPÓW – wybór najciekawszych pomysłów i ich wizualizacja – 1 godz.
  • Etap 5 - TESTOWANIE – prezentacja wykonanych prototypów i zbieranie informacji zwrotnych od użytkowników – 1 godz.
  • Podsumowanie warsztatów – 1 godz.

Dla uczestników przewiedziano bufet kawowy oraz ciepły poczęstunek.

Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Ze względu na ograniczoną liczbę miejsc jesteśmy zmuszeni prosić Państwa o potwierdzenie udziału w warsztatach do dnia 22 października 2019 r. do godz. 14:00  na adres: sekretariat@lgdvistula.org.

Decyduje kolejność zgłoszeń.

Data dodania 11.10.2019