sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Uroczyste otwarcie drogi w Gaci

8 października w miejscowości Gać dokonano uroczystego otwarcia przebudowanej drogi powiatowej nr 1378C. Inwestycja została zrealizowana dzięki dotacji z programu Funduszu Dróg Samorządowych w wysokości 2,7 mln zł, dotacji z budżetu Gminy Grudziądz w wysokości 1,5 mln zł i reszta z budżetu Powiatu Grudziądzkiego.

W uroczystości udział wzięli: Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik, Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz, Kierownik Zarządu Dróg Powiatowych Janusz Różański, Radni Powiatu Grudziądzkiego i Gminy Grudziądz, Sołtys Węgrowa, przedstawiciele wykonawcy inwestycji, mieszkańcy Gaci.

Przebudową objęty został najbardziej newralgiczny odcinek drogi o długości 1,2 km od skrzyżowania z ulicą Warszawską do studni D 37. Wykonanie zadania polegało w szczególności na przebudowie nawierzchni jezdni, budowie zjazdów i chodników oraz kanalizacji deszczowej i przebudowie kabli telekomunikacyjnych.

foto. Łukasz Szałkowski

Data dodania 10.10.2019