piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Konferencja Budząca się Szkoła w Dusocinie

13 września w Szkole Podstawowej w Dusocinie odbyło się ogólnopolskie spotkanie pn. „Ocenianie. Co zrobić, by celem szkolnej nauki nie były oceny?”.

Podczas konferencji mówiono o koncepcji działania szkoły w Dusocinie, którą przedstawił dyrektor szkoły Jarosław Durszewicz oraz pracujący tam nauczyciele. Uczestnicy spotkania mieli okazję do zwiedzenia szkoły i do przekonania się na żywo, jak ona funkcjonuje.

Przeprowadzono również debatę na temat: „Jak może funkcjonować szkoła bez ocen cyfrowych?”. To niezwykle inspirujące spotkanie sprowadziło do Dusocina około 230 osób z całej Polski, które na co dzień mają do czynienia z oświatą. Przybyli goście wyjechali z Dusocina z zastrzykiem nowej energii, inspiracji i mocy, a świadczą o tym ich pozytywne komentarze.

W konferencji wzięli udział m.in.: Przewodniczący Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego Ryszard Bober, Przewodnicząca Rady Gminy Grudziądz Hanna Kołodziej, Sekretarz Gminy Grudziądz Anna Palczewska, Wicekurator Oświaty Maria Mazurkiewicz.

Data dodania 16.09.2019