czwartek, 18 kwietnia 2024

Imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Starosta podpisał umowę na przebudowę drogi w Gaci

8 lipca 2019 roku w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy Starosta Powiatu Grudziądzkiego Adam Olejnik wraz z  Skarbnikiem powiatu Grażyną Kalitą podpisali z wojewodą Mikołajem Bogdanowiczem umowę na dofinansowanie przebudowy drogi powiatowej nr 1378C w miejscowości Gać w ramach Funduszu Dróg Samorządowych (FDS).

Całkowity koszt inwestycji wyniesie blisko 5,5 mln zł, a środki na jej realizację pochodzą z: dotacji z programu FDS 2,7 mln zł, dotacji z budżetu Gminy Grudziądz w wysokości 1,5 mln zł i reszta z budżetu Powiatu Grudziądzkiego. Inwestycja jest już w realizacji i prace budowlane mają potrwać do września br.

Przebudową objęty został najbardziej newralgiczny odcinek drogi o długości 1200 m od skrzyżowania z ulicą Warszawską do studni D 37. Wykonanie zadania polega w szczególności na przebudowie nawierzchni jezdni, budowie zjazdów i chodników oraz kanalizacji deszczowej i przebudowie kabli telekomunikacyjnych.

Data dodania 09.07.2019