piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Jednogłośne absolutorium dla Wójta Gminy Grudziądz

W środę 26 czerwca podczas XI Sesji Rady Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz otrzymał wotum zaufania oraz absolutorium Rady za wykonanie budżetu za 2018 rok. Radni w obu przypadkach podjęli decyzję jednogłośnie. Budżet został pozytywnie zaopiniowany przez Regionalną Izbę Obrachunkową w Bydgoszczy oraz Komisję Rewizyjną Rady Gminy.

Podczas sesji Wójt Gminy przestawił raport o stanie gminy za 2018 rok. Przestawiona prezentacja zawierała informacje takie jak: finanse gminy, przegląd inwestycji, działalność oświatowa, pomocy społecznej i spółki wodnej, a także działalność promocyjna, kulturalna i sportowa. Ponadto działalność Gminy Grudziądz została przedstawiona w liczbach m.in. pod względem ilości podjętych uchwał, liczby mieszkańców, liczby gospodarstw rolnych, długości sieci infrastruktury technicznej, czy też ilości pism i faktur.

Obecnych na Sesji było 15 radnych, na sekretarza obrad wybrano radną Katarzynę Kałużną. Podczas sesji podjęto 16 uchwał.

Ostatnim akcentem XI Sesji Rady Gminy Grudziądz było uroczyste pożegnanie dwóch pracowników Urzędu Gminy Grudziądz przechodzących za emeryturę – Danuty Dulskiej Sekretarza Gminy Grudziądz oraz Jolanty Łańczak insp. ds. Obsługi Biura Rady Gminy.

Data dodania 27.06.2019