środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Regaty na Wiśle Chełmno Szynych - relacja

W dniu 15 czerwca 2019 r. na terenie Gminy Grudziądz miało miejsce widowisko sportowe na rzece Wiśle, zarówno dla miłośników sportów wodnych jak i turystów, gdyż odbyły się „I Regaty na Wiśle na odcinku Chełmno – Szynych o Puchar Wójta Gminy Grudziądz”.

W ramach regat wystartowało 10 łodzi  żaglowa klasy Puck. Załogi uczestniczące w regatach były złożone z zawodników z Torunia, Grudziądza i Gminy Grudziądz oraz Sopotu. Regatom sprzyjała pogoda i atmosfera współzawodnictwa fair play.

Wszystkie załogi bezpiecznie dotarły do mety, a następnie przy dźwiękach szant miała miejsce biesiada na terenie boiska sportowego w Szynychu i wręczenie nagród, podczas obchodów Nocy Świętojańskiej. Wszystkie załogi zostały ugoszczone przez Stowarzyszenie Nadwiślańska Brać z Szynycha Sołectwo Szynych. Współorganizatorami imprezy byli Gmina Grudziądz i Toruński Okręgowy Związek Żeglarski.

W organizacji regat wspierało nas wiele osób wszystkim serdeczne dziękujemy i zapraszamy za rok.

Data dodania 18.06.2019