czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Jedyna taka noc - Noc Świętojańska

15 czerwca na boisku sportowym w miejscowości Szynych odbyła się impreza pn. Jedyna taka noc w roku – Noc Świętojańska, której głównym organizatorem było Stowarzyszenie Nadwiślańska Brać. W organizację imprezy aktywnie włączyli się mieszkańcy sołectwa Szynych oraz Szkoła Podstawowa.

Głównymi celami imprezy było podtrzymanie tradycji związanej z obchodami Nocy Świętojańskiej, podniesienie wiedzy na temat rzeki Wisły oraz integracja mieszkańców Gminy Grudziądz.

Wydarzenie licznie zgromadziło mieszkańców Gminy Grudziądz.  W trakcie trwania imprezy przeprowadzono konkursy dla dzieci i młodzieży, dorosłych, a także całych rodzin. Na scenie zaprezentowała się młodzież z Szkoły Podstawowej w Sosnówce. Tradycyjnie dużym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty plecenia wianków, które później przy asekuracji Ochotniczej Straży Pożarnej z Szynycha były puszczane na Wiśle. Uwieńczeniem wydarzenia był występ artystyczny zespołu Pomorze.

Noc Świętojańska w Szynychu już na stałe wpisała się w kalendarz imprez, które odbywają się na terenie naszej gminy. Zostało ono po raz kolejny dofinansowane z budżetu Gminy Grudziądz.

Data dodania 18.06.2019