Gmina Grudziądz Wyjątkowa z natury

czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

33 Otwarte Mistrzostwa Europy Kyokushin Karate – reprezentacja z terenu Gminy Grudziądz

Mieszkańcy naszej gminy wzięli udział w 33 Otwartych Mistrzostwach Europy Kyokushin Karate, które odbyły się w ostatni weekend, w Wrocławiu. Gminę Grudziądz reprezentowali: Liwia Szlitkus oraz Janek Januszewski.

Warto podkreślić, że Liwia Szlitkus walczyła i przegrała w ćwierćfinale z Rosjanką, która została Mistrzynią Europy w swojej kategorii wiekowej a Janek Januszewski w finale KATA zajął ostatecznie 5 miejsce w zawodach a w KUMITE w drugiej walce przegrał z reprezentantem Ukrainy, który wygrał zawody w kategorii chłopcy 10-11 lat.

W zawodach uczestniczyło 780 osób  z 28  krajów.

Reprezentanci z terenu naszej gminy szlifują swoje umiejętności w  Grudziądzkim Klubie Kyokushin Karate.

Naszym młodym mieszkańcom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i życzymy dalszych sukcesów.

Autor zdjęć: Anna Sobolewska-Szlitkus