czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Relacja z obchodów Powiatowego Dnia Strażaka.

Tegoroczne Powiatowe Obchody Dnia Strażaka odbyły się w Radzyniu Chełmińskim. Uroczystości rozpoczęła uroczysta msza św. w kościele pw. św. Anny z uroczystym wprowadzeniem relikwii św. Floriana.

Po mszy strażacy uroczyście przemaszerowali na plac przed amfiteatrem, gdzie odbył się uroczysty apel. Podczas apelu dokonano wręczenia nagród i odznaczeń dla druhów z Ochotniczych Straży Pożarnych i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej.

Odznaczenia otrzymali również druhowie z terenu naszej gminy. Medalem Honorowym im. Bolesława Chomicza odznaczony został Prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Rudzie z siedzibą w Małym Rudniku Jerzy Wołoszyn.

Złote Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Krzysztof Adamowski, Anita Mikołajczak, Marek Murawski.

Srebrny Medal za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymał Paweł Poszytek.

Brązowe Medale za Zasługi dla Pożarnictwa otrzymali: Andrzej Grudziecki i Piotr Świder.

Po apelu na terenie Parku Rekreacji, Sportu i Wypoczynku odbył się festyn strażacki.

Data dodania 13.05.2019