piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Relacja z XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów

Zgodnie z zapowiedzią 4 maja przez teren Gminy Grudziądz przebiegał IV etap Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego o Puchar Prezydenta Grudziądz.

Podczas ostatniego etapu wyścigu kolarze mieli do pokonania dwie pętle na trasie Grudziądz – Linarczyk – Piaski – Hanowo – Wiewiórki – Radzyń Chełmiński – Okonin – Pokrzywno – Marusza – Grudziądz o łącznej długości 85 km.

Tradycyjnie IV etap został objęty patronatem Wójta Gminy Grudziądz. Nad zabezpieczeniem trasy czuwali Ochotnicze Straże Pożarne z Piask i Dusocina.

Organizowany przez ALKS Stal Grudziądz wyścig każdego roku jest niezwykle emocjonujący, o czym świadczy wyrównany i wysoki poziom reprezentowany przez zawodników biorących udział w zawodach. Różnice czasowe pierwszych dziewięciu zawodników w klasyfikacji generalnej zamknęły się w jednej minucie. Należy zaznaczyć, że czteroetapowy wyścig liczył aż 390 kilometrów. Pełne wyniki z rywalizacji wraz z relacją video zamieszczamy w linkach poniżej.

Wyniki wyścigu

Relacja Video