piątek, 29 marca 2024

Imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Relacja z Międzynarodowego Dnia Strażaka

W dniach 3 oraz 4 maja na terenie naszej gminy strażacy obchodzili swoje święto. Wszystkie jednostki  zorganizowały na terenie swojego działania imprezy, które uświetniły Międzynarodowy Dzień Strażaka.

Święto to był dobrą okazją,  aby po czterech latach starań władz samorządowych i Ochotniczej Straży Pożarnej i pozyskaniu łodzi ratowniczej przekazać ją jednostce. Łódź do tej pory służyła w Jednostce ratowniczo Gaśniczej w Grudziądzu. Uroczysty akt przekazania łodzi na ręce Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza oraz Prezesa OSP w Wielkim Wełczu Henryka Makowskiego złożył przedstawiciel Komendy  Miejskiej PSP w Grudziądzu bryg. mgr inż. Dariusz Sengerski. Pozyskana łódź w znacznym stopniu zwiększy możliwość podejmowania działań ratowniczych w przypadku wystąpienia sytuacji kryzysowej na pobliskiej rzece Wiśle.

Nie mniej uroczyście swoje święto obchodziły pozostałe jednostki. Poniżej zamieszczamy fotogalerię z obchodów Dnia Strażaka na terenie Gminy Grudziądz.

Data dodania 06.05.2019