czwartek, 28 marca 2024

Imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Specjalistka od szczęśliwych zakończeń - spotkanie autorskie z Magdaleną Witkiewicz

Na nadchodzącą majówkę warto mieć przy sobie dobrą książkę, niewątpliwie nie zabraknie jej uczestniczkom spotkania z Magdaleną Witkiewicz.

24 kwietnia w Gminnej Bibliotece Publicznej w Małym Rudniku odbyło się spotkanie autorskie ze specjalistką od szczęśliwych zakończeń - Magdaleną Witkiewicz. Pisarka,  która na swoim koncie ma wiele bestsellerowych  pozycji przyciągnęła do książnicy liczną grupę czytelniczek, miłośniczek jej twórczości, gości.

Literacki wieczór otworzył przestrzeń do rozmowy na temat powieściopisarskiej drogi autorki, opowiadania o poszczególnych książkach i inspiracjach towarzyszących ich wydaniu. W centrum uwagi znalazła się najnowsza w dorobku Magdaleny Witkiewicz lektura - „ Jeszcze się kiedyś spotkamy”, wyjątkowa i osobista powieść, oparta na rodzinnej historii. Dla nas - osób związanych z Grudziądzem ma ona szczególny wydźwięk. Jej akcja rozgrywa się bowiem na tle przedwojennego miasta  i to stanowi o jej wartości dodanej. Sięgając po nią odbędziemy emocjonującą podróż w przeszłość,  przenosząc się wraz z bohaterami do rzeczywistości Grudziądza z trudnego okresu historii.

Premiera „Jeszcze się kiedyś spotkamy” nastąpi 15 maja, a chwilę później będzie już dostępna w bibliotece. W oczekiwaniu na tę wyjątkową, ostatnią powieść Magdaleny Witkiewicz gminna książnica zaprasza do odwiedzin biblioteki głównej oraz filii w Mokrem,  w zasobach instytucji znajduje się wiele tytułów goszczącej w bibliotece pisarki. Lektur, które mogą uprzyjemnić nam czas w nadchodzącą majówkę.

Pełną relację ze spotkania można odnaleźć na stronie instytucji kultury:

www.malyrudnik.naszabiblioteka.com.

Data dodania 30.04.2019