sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Pobiegli w II Delfin Cross Run

W niedzielę 7 kwietnia na obiekcie G.O.W. Delfin w Białym Borze odbyła się druga edycja biegu „Delfin Cross Run”. Organizatorem imprezy było stowarzyszenie Sport i Rekreacja Delfin. Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz objął bieg swoim patronatem. Bieg miał na celu popularyzację biegania jako jednej z form rekreacji oraz promocję terenów Gminy Grudziądz i ośrodka Delfin. Na linii startu stanęło blisko 180 zawodników, którzy ścigali się na dwóch dystansach, tj. 5 km i 10 km (dwie pętle 5 km). Trasa przebiegała głównie po terenach leśnych leśnictwa Marusza i Biały Bór. Każdy z zawodników otrzymał pakiet startowy, na który składał się gadżet biegowy, produkty firmy Ocetix, numer startowy oraz torbę z logo Gminy Grudziądz. Każdy uczestnik, który ukończył bieg otrzymał pamiątkowy, odlewany medal. Najlepsi zostali nagrodzeni pucharami.

Stowarzyszenie z Delfina kolejną edycję biegu planuje zorganizować w październiku tego roku.

Nad zabezpieczeniem trasy biegu czuwali Ochotnicy z OSP Piaski oraz OSP Ruda.

Link do wyników

Link do galerii 1