piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Konkurs na wykonanie pisanki Wielkanocnej

REGULAMIN KONKURSUPISANEKWIELKANOCNYCH

Lokalna Grupa Działania „Vistula – Terra Culmensis – Rozwój przez Tradycję”

ogłasza konkurs na wykonanie pisanki Wielkanocnej.

CELE KONKURSU

• Zachowanie tradycji wykonywania pisanek wielkanocnych
  • Kształtowanie aktywnej i twórczej postawy społeczeństwa wobec sztuki i tradycji kulturowej związanej z obrzędami okresu Wielkiej Nocy.
  • Aktywizacja, integracja mieszkańców oraz promocja obszaru objętego LSR.

ZADANIE UCZESTNIKA KONKURSU

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie jednej pisanki wielkanocnej dowolną techniką,   z wykorzystaniem dowolnych surowców i materiałów.

W konkursie mogą wziąć udział osoby pełnoletnie z terenu LGD  „Vistula-Terra Culmensis - Rozwój przez Tradycję”, tj. gmin: Stolno, Chełmno, Grudziądz oraz Lisewo).

Warunkiem uczestnictwa w konkursiejest dostarczenie podpisanego Załącznika nr 1 do niniejszego regulaminu                  z podaniem numeru telefonu oraz złożenie jednej pracy w formie wydmuszki, opatrzonej w metryczkę (zgodnie               z Załącznikiem nr 2) oraz zabezpieczenie pracy (przeźroczyste opakowanie). Nie dopuszcza się do udziału  w konkursie prac złożonych w poprzednich edycjach konkursu.

KRYTERIA OCENY

• nawiązanie do tradycji (zastosowanie motywów regionalnych)
  • walory artystyczne (oryginalność pomysłu, dobór i rodzaj wykorzystanych materiałów)
  • walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, staranność)
  • wkład pracy (poziom trudności wykonania)

Prace będą oceniane przez specjalnie powołaną trzyosobową Komisję Konkursową.

Zostaną wyłonione oraz nagrodzone 4 najlepsze prace, po jednej z każdej gminy.

Pozostali uczestnicy otrzymają upominki.

TERMIN SKŁADANIA PRAC

od 18.02.2013 do 22.02.2013 r. do godz. 15:00

Prace oddajemy do poszczególnych przedstawicieli Gmin:

• Gmina Grudziądz – Jadwiga Szewczyk - pracownik Urzędu Gminy
  • Gmina Chełmno – Marcin Pilarski - pracownik Urzędu Gminy
  • Gmina Lisewo – Halina Chrzanowska -
  • Gmina Stolno – Agnieszka Ziółkowska -  pracownik Urzędu Gminy

lub bezpośrednio do biura LGD

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów nastąpi 11 marca 2013 r. o godz. 13:00   na terenie gminy, z obszaru której zostanie złożonych najwięcej prac (o dokładnym  miejscu uczestnicy zostaną poinformowani telefonicznie).

Informacje związane z konkursem można uzyskać w biurze LGD (Urząd Gminy Stolno), na stronie internetowej www.lgdvistula.org oraz pod numerem telefonu: 56 677 09 07, 501-795-541.

Złożona praca może również wziąć  udział w Wojewódzkim Konkursie Pisanek Wielkanocnych organizowanym przez Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie, Oddział w Przysieku, 87-134 Zławieś Wielka, gdzie dnia 23 marca 2013 r. podczas „Jarmarku Wielkanocnego” nastąpi rozstrzygniecie konkursu i ogłoszenie wyników.

W takim przypadku należy złożyć dodatkowo Załącznik nr 3 do niniejszego regulaminu.

Załączniki:

Data dodania 21.01.2013