czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym – finał gminny

3 kwietnia w Gminnym Ośrodku Kultury w Małym Rudniku pod patronatem Wójta Gminy Grudziądz Andrzeja Rodziewicza odbył się turniej pn. Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym – finał gminny.

Celem turnieju było podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej,

w szczególności poprzez:

1. Popularyzowanie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drogach.

2 Propagowanie treści nauczania zawartych w podstawie programowej przedmiotów edukacyjnych

3. Kształtowanie partnerskich zachowań wobec innych uczestników ruchu.

4. Popularyzowanie podstawowych zasad i umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

5. Popularyzowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

6. Inspirowanie uczniów i nauczycieli do pracy u podstaw na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Komisja konkursowa złożona z funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Grudziądzu wyłoniła następujących zwycięzców:

Kategoria do lat 12:

1 miejsce SP Piaski

2 miejsce SP Sosnówka

3 miejsce SP Wałdowo Szlacheckie

Kategoria powyżej 12 lat:

1 miejsce SP Piaski

2 miejsce SP Wałdowo Szlacheckie