sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Współpraca z partnerami z Winnik na Ukrainie

Delegacja Gminy Grudziądz w marcu bieżącego roku odbyła wizytę do partnerskiej miejscowości Winniki na Ukrainie. Podczas pobytu na Ukrainie delegacja uczestniczyła w miejscowych uroczystościach i wydarzeniach odbywających się w Winnikach.

Ponadto wymieniono cenne doświadczenia z partnerskim samorządem, które doprowadziły do wspólnego przygotowania wniosku w ramach projektu Polsko – Ukraińskiej Rady Wymiany Młodzieży, o który Gmina Grudziądz aplikowała w dniu 18 marca 2019 r., aby uzyskać wsparcie finansowe.

Projekt zakłada wzajemne zbliżanie Polski i Ukrainy poprzez wspólne działania grup uczniów i nauczycieli. Wspólne doświadczania w obszarach życia szkolnego, społecznego, kulturze, ekologii i sporcie ma pokazać wspólnotę dążeń rozwojowych i podobieństwa naszego myślenia i sposobów działań.

Czekamy z niecierpliwością na rozstrzygnięcie konkursu.

Data dodania 20.03.2019