czwartek, 25 kwietnia 2024

Imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Spotkanie organizacyjne w sprawie XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego

11 lutego Wójt Gminy Grudziądz Andrzej Rodziewicz wziął udział w spotkaniu organizacyjnym w sprawie organizacji XXXI Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Juniorów o Puchar Prezydenta Miasta Grudziądza i IV Memoriału Eugeniusza Gryndy, który odbędzie się w terminie 1.05 – 4.05.2019 r.

Wójt Gminy Grudziądz objął swoim patronatem IV etap wyścigu, który w większości będzie wiódł drogami po terenie naszej gminy. Trasa wyścigu liczy 400 kilometrów i została podzielona na 5 etapów:

Etap I: 1 półetap - 1.05. Gruta – Słup – Łasin

Etap I: 2 półetap - 1.05. Jabłonowo Pomorskie – Jabłonowo Pomorskie

Etap II: 2.05. Świecie – Świecie

Etap III: 3.05. Lisewo – Płużnica

Etap IV: 4.05. Grudziądz – Grudziądz (Patronat Wójta Gminy Grudziądz)

W organizację tej długiej tradycji sportowej zaangażowanych jest wiele samorządów tj. Gmina-Miasto Grudziądz, Gmina Grudziądz, Gmina Płużnica, Gmina Lisewo, Gmina Gruta, Miasto Świecie, Gmina i Miasto Łasin, Gmina Jabłonowo Pomorskie i Gmina Rogóźno oraz instytucji wspierających tj. Komenda Miejska Policji, Straż Miejska Grudziądz, Ochotnicza Straż Pożarna Gminy Grudziądz, Zarząd Dróg Miejskich, Wydział Transportu UM Grudziądz, Bursa Szkolna, Zespół Szkół Mechanicznych, CK Teatr, Miejski Ośrodek Rekreacji i Wypoczynku w Grudziądzu i wiele innych.

Data dodania 11.02.2019