sobota, 20 kwietnia 2024

Imieniny: Agnieszki, Amalii, Czecha

Podsumowanie warsztatów malowania na szkle

W piątek 25 stycznia br. w Gminnym Ośrodku Kultury, odbyło się uroczyste zakończenie warsztatów malowania na szkle. Warsztaty w świetlicach na terenie Gminy Grudziądz odbywały się w Wielki Wełczu, Dusocinie, Świerkocinie, Rozgartach i Białym Borze. Zajęcia były prowadzone przez twórczynię ludową Danutę Styperek w ramach otrzymanego stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Pani Danuta, w sierpniu ubiegłego roku otrzymała decyzje w sprawie przyznania stypendium Ministra w dziedzinie "twórczość ludowa". Jest to ogromne wyróżnienie i dowód uznania dla jej dotychczasowej działalności kulturalnej i powód do dumy dla całej naszej gminy.
Autorzy najciekawszych prace otrzymali pisemne wyróżnienia i upominki ufundowane przez Gminę Grudziądz.

zdjęcia: Piotr Bilski

Data dodania 28.01.2019