piątek, 19 kwietnia 2024

Imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Pierwsze konkursy na zadania publiczne

Wójt Gminy Grudziądz ogłosił pierwsze konkursy na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe i podmioty wymienione w art. 3 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

Zadanie 1. Upowszechnianie kultury fizycznej i sportu w Gminie Grudziądz w 2019 roku – w zakresie tego zadania organizacje mogą występować o środki na:

1) prowadzenie treningów i zajęć sportowych w zakresie lekkiej atletyki, kolarstwa oraz piłki nożnej;

2) organizację zawodów sportowych oraz rozgrywek ligowych;

3) udział w zawodach sportowych oraz rozgrywkach ligowych;

4) organizację obozów sportowych.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2019 r. wynosi  123.000,00 zł.

Link: Zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu

Zadanie 2. Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji w Gminie Grudziądz w 2019 roku – w zakresie tego zadania organizacje mogą występować o środki na:

1) organizację imprez mających znaczenie dla kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji;

2) prowadzenie przedsięwzięć promujących Gminę Grudziądz w zakresie kultury i sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji;

3) ochronę, renowację i konserwację zabytków oraz innych obiektów i dóbr dziedzictwa kulturowego zlokalizowanych na terenie Gminy Grudziądz.

Wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację zadania w 2019 r. wynosi  32.200,00 zł.

Link: Zarządzenie w sprawie ogłoszenia konkursu

W ramach ogłoszonych konkursów oferty należy składać do 31 stycznia 2019 roku. zgodnie z wzorem dokumentów określonych TUTAJ

Ponadto zachęcamy przedstawicieli stowarzyszeń do czynnego udziału w pracy komisji konkursowych. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w treści Zarządzenia w sprawie ogłoszenia konkursu.

Data dodania 10.01.2019