środa, 24 kwietnia 2024

Imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Dodatkowe środki na utrzymanie szkół

Drodzy mieszkańcy,

podejmujemy wiele działań, aby pozyskać środki finansowe z zewnętrznych źródeł. W tym roku Gmina Grudziądz ze środków rezerwy części oświatowej subwencji ogólnej na rok 2018 Gmina pozyskała łącznie kwotę 269 640,00 złotych.

Powyższa kwota została przeznaczona na bieżące utrzymanie szkół, na dofinansowanie zakupu wyposażenia w pomoce  dydaktyczne niezbędne do realizacji podstawy programowej z przedmiotów przyrodniczych w Szkole Podstawowej im. dr Ludwika Rydygiera w Dusocinie, na dofinansowanie sprzętu szkolnego i pomocy dydaktycznych do nowych pomieszczeń do nauki pozyskanych w wyniku adaptacji z innych pomieszczeń szkolnych oraz pomieszczeń do nauki w nowo wybudowanych obiektach szkół publicznych (Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Nowej Wsi i Szkoła Podstawowa im. Stanisława Broniewskiego „Orszy” w Wałdowie Szlacheckim).

Data dodania 12.12.2018